Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Priştine Türk Caz Haftası , 20.02.2012

Türk Caz Haftası, Büyükelçiliğimizle Kosova Kültür Bakanlığı, Priştine’deki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve Türk Hava Yolları’nın desteği ile Kosova’da önemli yatırımları bulunan Türk şirketleri LİMAK, BKT, TEB, ENKA ve Medicine International Hospital ile Swiss Diamond Otel ve Hamam Caz Bar’ın katkılarıyla 28 Şubat - 3 Mart 2012 tarihleri arasında Priştine’de gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, öncelikle tüm destekçilerimize değerli katkılarından ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz.
28 Şubat’ta Ulusal Tiyatro’da “Kerem Görsev Trio” konseriyle açılışını yapacağımız Türk Caz Haftası çerçevesinde, 29 Şubat’ta “Ozan Musluoğlu Quartet”, 1 Mart’ta “Elif Çağlar Quartet”, 2 Mart’ta “Trio Mrio” ve 3 Mart’ta “İlhan Erşahin’s İstanbul Session” Hamam Caz Bar’da sahne alacaklardır.

28 Şubat’taki açılışı Sayın Kültür Bakanının Büyükelçimizle birlikte yapması öngörülmektedir.

Dünyaca ünlü, değerli caz sanatçılarımızı Büyükelçiliğimizin organizasyonu ile Kosova’da ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Türkiye ile Kosova arasında ortak tarihi geçmişe dayanan beşeri ve kültürel bağların Türk Caz Haftası ile yeni bir boyut kazanarak daha da pekişeceğini, iki ülke arasında her alanda mükemmel düzeyde süren ilişkilerin ortak kültürel faaliyetlerle daha da gelişeceğini temenni ediyoruz.

Bu etkinlik vesilesiyle, dost ve kardeş iki ülke olan Türkiye ve Kosova’da yaşayan halkların müziğin birleştirici gücüyle bir araya gelecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Kosova’da da geniş bir dinleyici kitlesi olduğuna inandığımız, müzikte yaratıcılığın ulaşabileceği en üst noktalardan birini simgeleyen caz müziğine yönelik bu etkinlikle Kosova ve Türkiye arasındaki kültürel ilişkiler çerçevesinde bir ilki gerçekleştiriyor olmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Dosyalar :

- Türk Caz Haftası